Milsim 07-08.10.2017 “Operacja Świt”

Stare magazyny w Prostkach koło Grajewa to teren październikowej symulacji działań. Pierwszy raz tak blisko domu 🙂

Operatorzy BTi oraz garstka graczy środowiska ASG gramy pod banderą “Czarny Świt”.  Jako “lokalsi” musimy utrzymać teren  pod swoją kontrolą. Z przyczyn kadrowych już od początku to zadanie graniczyło z cudem. Wyznaczamy HQ oraz MEDPOINT i szykujemy się do kolejnych zadań.

Rozmieszczamy w terenie ładunki z substancją chemiczną, która miała eksplodować o świcie i zatruć przyległe do granicy miasteczko przeciwnika, w którym stacjonował garnizon okupanta. Oba ładunki zostały rozmieszczone w terenie i uzbrojone. Tylko jeden z nich eksplodował, niestety ilość ładunku chemicznego była zbyt mała by spowodować planowane straty w miasteczku. Braki w ludziach uniemożliwiły ponowne uzbrojenia ładunku rozbrojonego przez jednostkę specjalna okupanta.

Udało się zatruć jedno z pięciu ujęć wody, co zasadniczo nie wpłynęło na jakość wody w miasteczku.

Od początku byliśmy infiltrowani od środka przez grupę Zeusa, która przekazała informację na temat planowanych działań Czarnego Świtu (w tym jak rozbroić pierwszy ładunek) jednostce specjalnej, z którą się spotkała. Niestety by załatwić sprawę wiarygodnie kilka osób, w tym Zeus, zginęło w pokazowej egzekucji.

Zwrotów akcji nie było końca. Wkrótce otrzymujemy tajne informacje od zakonspirowanego generała El Diablo, który przez kilka godzin infiltrował jednostkę specjalną okupanta by później oderwać się od niej i przekazać wszystkie informacje Rybce z Czarnego Świtu.

W związku z narastająca aktywnością jednostki specjalnej okupanta eksplozja drugiego ładunku została przyśpieszona o 5 godzin. Ten ładunek odpalił.

 

Sepp Autor