Saltus XXI

by Janek Pretorians

Dzisiaj dużo cytatów i ważne wiadomości z pola nadchodzących i minionych bitew.
Jak mawiają, wszystko co ma początek ma też koniec.
Dlatego też, po burzliwych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że Saltus XX był jednocześnie ostatnim*, bo znowu używając cytatu trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym.
Niestety ale w tym roku przewidywana frekwencja nie pozwoliłaby nam zorganizować gry, jakiej planujemy, jednocześnie wiemy, że 95% Saltusowców dysponuje replikami ASG.
Co to oznacza w praktyce? Poczynające od tego roku, będziemy organizować 2 duże gry ASG:
– gra majowa będzie odbywała się na zasadach jakie dotychczas obowiązywały na Saltusie (czyli bardziej gra militarna z elementami mil-sima),
– we wrześniu startujemy z AEGIS: Special Operations, czyli grą koncepcyjnie zbliżoną do BlackOps’a (gra będzie dużo większy nacisk kładła na elementy mil-simowe).
Zapisy na majowego AEGISa ruszą na przełomie marca i kwietnia, o AEGIS: Special Operations postaramy się przekazać więcej szczegółów w kwietniu.
Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy razem z nami przez ostatnie 10 lat tworzyli historię polskiego paintballa. Zaczynaliśmy od gry na kilkadziesiąt osób, doszliśmy do ponad 300 na jednym z Saltusów. W międzyczasie Saltus stała się grą kultową i chyba wszyscy jeszcze przez wiele lat wieczorem przy ognisku, będziemy snuć opowieści o tym „jaka wspaniałą była akcja na Saltusie tym a tamtym”. Lista zasłużonych dla Saltusa jest długa – część z nich już nawet nie gra w paintball lub tylko sporadycznie (Pretor, Szpargał). Niemniej najważniejsi zawsze byliście Wy, czyli gracze (operatorzy/uczestnicy itd.). To dzięki Wam przez tyle lat organizowaliśmy tę grę. I to dzięki Wam będziemy nadal organizować kolejne gry, nawet jeśli nazwa się zmieni.
Bo coś się kończy, ale coś się też zaczyna.

Sepp Autor